Šā gada 1. martā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī organizēja diskusiju par enerģētikas nozares un rīcībpolitikas ilgtermiņa attīstību Latvijā. Diskusijas laikā tika pārrunāta nepieciešamība veidot Latvijas enerģētikas nozares stratēģiju līdz 2050. gadam, kā arī tās saturu.
“Enerģētikas nozares attīstībai ir būtiska ietekme uz mūsu konkurētspēju un drošību. Par stratēģijas, vīzijas vai ilgtermiņa plāna trūkumu enerģētikā kritiski izsakās visi. Latvijas iedzīvotāji reģionos, pašvaldības, pašmāju un ārvalstu investori. Nav jāsāk no baltas lapas. Līdz šim ir bijušas daudzas iestrādes, veidoti plāni un novērtējumi. Tās idejas un ekspertīze, kas mums jau ir, jānoformulē stratēģijā ambiciozos un reālos mērķos ar skaidriem uzdevumiem, termiņiem un atbildīgajiem,” diskusijas laikā pauda Valsts prezidents E. Rinkēvičs.
Diskusijā piedalījās klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis un ekonomikas ministrs Viktors Valainis, prezentējot savu redzējumu par nozares attīstību. Savukārt Saeimas frakciju pārstāvji un nozares eksperti tika aicināti paust savu viedokli.
Pasākuma dalībnieki bija vienisprāt, ka nozarei jādefinē skaidri mērķi un nosacījumi. Plānots, ka šī gada rudenī tiks organizēta atkārtota diskusija ar mērķi pārrunāt konkrētu stratēģijas ietvaru jau plašākā lokā.
Pasākuma ierakstu skatiet šeit.
Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja